Tak jako naší esencí života je dech, který potřebujeme k životu, esencí našeho mozku a míchy je mozkomíšní mok, jež pulzuje v páteřním kanálu. Páteřní kanál propojuje kost křížovou a lebku. Volné proudění této tekutiny v páteřním kanále zajišťuje mozku řádnou výživu,  chrání mozek a celý nervový systém. Tomu, kdo zažívá stresy nebo je v neustálém napjetí nemůže tato tekutina volně proudit a vznikají blokády na nejrůznějších úrovních. Tyto bloky je možné cítit na fyzickém i duševním těle.   

Kraniosakrální terapie bere v úvahu člověka jako CELEK. A jako takovému, celistvému jedinci, je schopna dopřát maximální pozornost s maximálním účinkem na ta místa, jež je potřeba na těle a na duši uzdravit. Přes velmi jemné doteky, kterých karniosakrální terapie využívá, aktivuje samoléčebné procesy v jedinci a přispívá nenápadně a přece velmi účinně ke zlepšení celkového tělesného a duševního zdraví. Terapie je vhodná pro všechny ty, kteří mají zájem řešit problémy zasunuté v „šuplících“ a chtějí se někam posunout.

Mozkomíšním mok v páteřním kanálu zajišťuje mozku
důležitou výživu. 

 

Délka terapie:

cca 60 minut


Průběh terapie:

Během terapie leží klient v pohodlném volném oblečení na lehátku (na zádech). Terapeut přikládá ruce na konkrétní místa na těle a střídáním velmi jemného tlaku a tahu upravuje kraniosakrální rytmus a uvolňuje křeče, sevření a napjetí v jednotlivých částech těla. Klient se pozvolna začíná uvolňovat a tím tělo může začít zpracovávat aktuální témata, která si samo určí. Klient se během ošetření dostává do stavu hluboké relaxace a tělo tak regeneruje své energetické zdroje. Během terapie lze vnímat pocity chladu, tepla, brnění, tlaku, houpání, rozšiřování do prostoru či jako nejrůznější emoce. Mohou se dostavit i velmi příjemné pocity vlastní neohraničenosti a spojení s jednotou.

 

Kraniosakrální terapie léčí: 

  • bolesti hlavy, migrény, závratě
  • bolesti v krční páteři, v zádech 
  • poruchy centrálního nervového systému 
  • blokace v těle i na duši pod vlivem stresu 
  • smutek, citová podvýživa, deprese, úzkostné stavy 
  • stavy chronické únavy a vyčerpanosti
  • časté změny nálad 
  • problémy se soustředěním, s učením, mluvením  
  • bolesti a bloky vzniklé pod vlivem stresu 

 Velice ráda se Vám budu věnovat. 


Ozvěte se na tel.: +420 733 585 090

nebo na jina-dimenze@email.cz.

 

Lhotka 834, Bohuňovice, 783 14 / +420 733 585 090